Zľavy aj bez registrácie, vernostný program pre registrovaných zákazníkov!

Cumlíky BIBS z prírodného kaučuku

BIBS cumlíky majú kvalitný vzduchový ventil a sú vyrobené z prírodného kaučuku, čo je materiál omnoho mäkkší a poddajnejší ako silikón. Pri saní BIBS cumlíka sa priestor medzi čelustnými oblúkmi stláča oveľa ľahšie ako u silikónových cumlíkov a samotný odpor prekážky, ktorú tvorí stlačený cumlík, je častokrát menší ako odpor tvrdej časti silikónového hoci aj ortodontického cumlíka.

Akýkoľvek cumlík je bezpečný
a nenaruší vývoj chrupu, ak…


1. ...ho nepoužívate celodenne bez príčiny. Cumlík slúži na upokojenie dieťaťa. Do niekoľkých mesiacov veku intenzívnejšie kvôli silnému vrodenému saciemu reflexu, neskôr menej a nakoniec už len pri plači, pri strese, pri neistote alebo pri zaspávaní a pod. Nie je dôvod na intenzívne celodenné sanie cumlíka u detí starších ako cca pol roka. Používajte cumlík len keď ho dieťa naozaj potrebuje. Spokojné dieťa, ktoré sa hrá alebo je zaujaté inou aktivitou, cumlík nepotrebuje.

2. ...ho prestanete používať včas. Podľa Dánskej asociácie zubných lekárov je pre zdravý vývoj nutné odnaučiť dieťa od používania cumlíka pred dosiahnutím veku 3 rokov. Od veku 2 rokov nemá sanie cumlíka väčší fyziologický význam a dieťa je pripravené na odnaučenie aj psychicky. 

Ak dodržíte tieto 2 body, je jedno aký cumlík si vyberiete, či je to cumlík čerešničkový alebo cumlík ortodontický, cumlík kaučukový alebo silikónový. Je to len o preferencií dieťatka.

Pokiaľ vaše dieťatko doteraz používalo cumlík celý deň, alebo dlhšie ako 2 roky, neznamená to automaticky hrozbu deformity chrupu. Ak by sa kvôli nadmernému saniu deformita mliečneho chrupu predsa len vyskytla, je veľká pravdepodobnosť, že sa opätovne upraví do normálneho stavu potom, ako cumlík prestanete používať a nebude mať žiadny vplyv na trvalé zuby.

Ak sa však vek dieťaťa blíži k 3 rokom, používanie cumlíka stopnite čím skôr.

 

                                                            

 

Najpredávanejšie

70 položiek celkom
Hore
Ďalšie produkty