Zaregistrujte sa u nás a nakupujte ihneď so zľavou 5%! Vernostné zľavy až 7%.

i-size od 41 - 85cm

Čo je to ten i-size?

To je najčastejšie kladená otázka čo sa týka autosedačiek.

I-size je nová európska norma s označením ECE R129. Táto norma je platná od roku 2013.

Stará norma s označením ECE R44 je stále platná a taktiež bezpečná. Autosedačky s touto normou sa aj naďalej vyrábajú a predávajú a môžu sa používať.

 

V čom spočíva norma i-size?

 

1321-5

 

Celé to spočíva v tom, že deti do 15 mesiacov sa majú prepravovať v protismere jazdy. Dôvodom je lepšia ochrana hlavy bábätka. Nakoľko ešte nemá dostatočne vyvinuté krčné svaly, pri čelnom náraze je dieťa otočené v protismere dostatočne chránené.

Sedačky i-size sa nekupujú už podľa KG ako sme boli zvyknutí, ale kupujú sa podľa výšky.

Autosedačky 0-13kg sú určené od novorodenca po 13kg dieťatka alebo 85cm.

Vajíčka, ako sa tieto autosedačky zvyknú volať, sa do auta montujú do protismeru jazdy na zadné sedadlo. Prípadne je možné ich umiestniť na sedadlo spolujazdca, no vždy iba s deaktivovaným airbagom. Je dôležité, aby boli v protismere.  Je to najbezpečnejšie cestovanie pre bábätká, v prípade nárazu a prudkého brzdenia nie je Vaše dieťatko ohrozené.

Montáž do auta:

Bábätko sa do autosedačky pripne 3-bodovým alebo 5-bodovým pásom vajíčka. Autosedačka samotná sa na sedadlo montuje pásom od auta, alebo pomocou isofixovej bázy.

 

isofix zakladna

 

Ak si zvolíte isofix, musíte rátať s trochu väčšou investíciou. No pre časté cestovanie je to výhodné a rýchle pripevnenie. Pred kúpou sa nezabudnite uistiť, či Vaše auto disponuje potrebnými kotviacimi bodmi systému Isofix.

 

isofix auto

 

 

 

Najpredávanejšie

  • Radiť podľa:
  • 28 položiek celkom

Stránka 1/2

Ďalšie produkty